شرکت مهندسی بازرگانی آریا نفت آذر آپادانا (آناکو)

پروژه های صنعتی تحقیقاتی

شرکت آریا نفت آذر آپادانا با توجه به تجارب اجرایی مدیران در صنایع مختلف پروژه های تحقیقاتی-صنعتی به شرح ذیل به انجام رسانده است:

در بخش نفت و گاز و پتروشیمی:

1- قرارداد علمی پژوهشی با شرکت ملی نفت ایران - شرکت ملی حفاری ایران:

 پروژه تاثیر مد شکست خوردگی Spud can پایه های سکوهای نفتی بر رفتار تعادلی سازه

2- پالایشگاه بندر عباس:

طراحی سيستم تهويه مطبوع , كانال كشی تهيه مدارک فنی ومشاوره خريد دستگاه تهويه مطبوع انبار

شركت پالايش نفت بندر عباس - شركت نيرو رسان

 خدمات علمی پژوهشی:

 مطالعات و تحقیقات پژوهشی،انجام پروژه های تحقیقاتی و قرار داد با مرکز صنعتی و شرکتها،ارایه مقالات علمی،شرکت در کنفرانسها از جمله فعالیتهای این شرکت جهت ارتقاء دانش فنی می باشد.

 

3. تعمیرات ترموکوپل های صنعتی خطوط 90 (چدن سازان):

تعمیرات ترموکوپل های صنعتی خطوط 90 (چدن سازان) با استفاده از روش جوشکاری ظریف برای ائلین بار توسط شرکت آریا نفت آذر آپادانا (آناکو) انجام گردید و ترموکوپل های تعمیر شده به چرخه تولید بازگشته است. با این روش تعمیرات از خروج ارز جهت تامین و خرید ترموکوپل های خارجی جلوگیری میگردد.

لازم به ذکر است با توجه به شرایط موجود امکان تعمیر این ترموکوپل ها در خارج وجود ندارد .

 

ترموکوپل

ترموکوپل ها متداول ترین تجهیز جهت اندازه گیرهای الکتریکی دما در صنعت هستند. مکانیزم ترموکوپل ها بر  اساس پدیده سی بک (Seebeck) که اختلاف دما بین دو نقطه را به ولتاژ تبدیل می کنند.

مزایای ترموکوپل:

از مزایای آن ها می توان به سادگی، قیمت مناسب، استحکام و دوام بالا جهت مصارف صنعتی و دقت مناسب اشاره کرد. محدوده اندازه گیری دما توسط ترموکوپل ها وسیع بوده و در شرایط محیطی متفاوت قابل استفاده می باشند.  ترموکوپل ها دارای سرعت پاسخ دهی خوبی بدلیل ثابت زمانی کوچک می باشند. از معایب ترموکوپل ها، غیر خطی بودن، تماسی بودن (در معرض اغتشاش و شوک و …)، دقت متوسط را می توان نام برد. جهت استفاده ترموکوپل در مکان هایی که لرزش یا ضربه وجود دارد برای محافظت از سنسور از روکشی بنام ترموول یا غلاف استفاده می شود که باعث کاهش سرعت پاسخگویی می شود.

انواع ترموکوپل:

ساختمان ترموکوپل ها  با استفاده از اتصال یک فلز و آلیاژ  تولید می شوند و با همین مکانیزم ساده قادر به اندازه گیری دما به راحتی در رنج وسیعی از 270- تا حدود 1800 درجه می باشند. ترموکوپل ها انواع مختلفی دارند که طبق جنس فلز و آلیاژ آن به شش دسته ذیل تقسیم می شوند.

 

 
پروژه های صنعتی تحقیقاتی
برچسب ها
پروژه ها